Politechnika ŁódzkaOd 5 września Politechnika Łódzka gości 128 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego. Przez tydzień, do 9 września, uczniowie będą uczęszczać na zajęcia z matematyki i fizyki prowadzone przez wykładowców Centrum Nauczania Matematyki i Fizyki PŁ oraz mieszkać w akademikach uczelni.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaPo zagranicznych sukcesach w USA na pustyni w stanie Utah (University Rover Challenge) w czerwcu br., łazik marsjański zbudowany przez studentów PŁ wybiera się we wrześniu na kolejne zawody.

Zespół Raptors z Koła Naukowego Robotyki SKaNeR na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ jedzie 10 września do Rzeszowa na zawody European Rover Challenge, a następnie na Robotour do Daggendorfu (Niemcy).

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej zaprasza na wykład pt. „Fale grawitacyjne – 100 lat po Einsteinie”, który wygłosi Profesor Bogusław Broda 24 maja br. o godz. 17:00 w Małej Auli WFiIS (ul. Pomorska 149/153). Wykład zainauguruje cykl pt. "Spotkania z fizyką i nie tylko, których celem jest przedstawienie zarówno najnowszych osiągnięć fizyki jak i jej ogromnego wpływu na technikę oraz rozumienie otaczającego nas świata.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 19 maja 2016 roku działa Szkoła Giełdowa, czyli kurs „Podstawy inwestowania na giełdzie”. Jego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych oraz poznają narzędzia, które pozwalają na podejmowanie optymalnych decyzji inwestycyjnych.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaPolitechnika Łódzka otrzymała wczoraj prestiżowe logo HR Excellence in Research nadawane przez Komisję Europejską. Przyznane logo jest potwierdzeniem, że nasza uczelnia zapewnia naukowcom najlepsze warunki pracy stymulujące rozwój ich kariery -– mówi rektor prof. Stanisław Bielecki. Politechnika Łódzka, jest pierwszą uczelnią techniczną w kraju, która uzyskała certyfikat i trzecią w Polsce.