Politechnika ŁódzkaDwa projekty zostały zakwalifikowane do finansowania w programie TANGO. W drugiej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma 26 najlepszych projektów, spośród 119 zgłoszonych do oceny.

Wysoko, na drugim miejscu ex aequo, został sklasyfikowany projekt pt. Opracowanie technologii nowoczesnego ubioru ochronnego dla noworodków urodzonych przedwcześnie w oparciu o układy warstwowe zgłoszony przez zespół prof. Izabelli Krucińskiej z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Równie wysoko, na miejscu czwartym ex aequo, jest projekt pt. Opracowanie technologii druku organicznych diod elektroluminescencyjnych. Projekt będzie realizowany przez Katedrę Fizyki Molekularnej kierowaną przez prof. Jacka Ulańskiego, a głównym wykonawcą będzie dr inż. Beata Łuszczyńska.


TANGO to wspólne przedsięwzięcie Narodowego Centrum Nauki (NCN) i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Celem programu jest ułatwienie jednostkom naukowym wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii, produktów i usług oraz wzmocnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaMiędzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2016 odbędą się 19 listopada (sobota) w Manufakturze. Organizatorzy, koło naukowe SKaNeR z PŁ. W zawodach zmierzą się roboty stworzone przez studentów, licealistów oraz pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaProf. Andrzej Górak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej został członkiem zwyczajnym Niemieckiej Akademii Nauk i Techniki - "Acatech".


Profesor Górak jest obecnie jedynym Polakiem w prestiżowym gronie naukowców Akademii, która liczy 465 członków, w tym kilkunastu zagranicznych. Jest także laureatem nagrody im. Krischbauma, przyznawanej raz na cztery lata przez Zrzeszenie Niemieckich Chemików za wybitne osiągnięcia naukowe. Za organizowanie współpracy naukowej między Polską i Niemcami został odznaczony Orderem Zasługi Polski i Niemiec.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaGrupa studentów Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej PŁ - zespół "Będzie dobrze" zwyciężyli w Ogólnopolskim Konkursie VR Challenge i otrzymali nagrodę główną za najlepszą instalację wirtualnej rzeczywistości.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaProf. Piotr Wolański poprowadzi na Politechnice Łódzkiej cykl wykładów eksperckich z astronautyki. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 listopada w sali 109 budynku A18 (Fabryka Inżynierów XXI w.).


Cykl obejmuje 20 godzin zajęć wykładowych, które odbywać się będą w wybrane czwartki, w godzinach 14.15-18.00.

 

Więcej informacji