Politechnika ŁódzkaStudenci z Politechniki Łódzkiej po raz pierwszy wezmą udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 60 drużyn z całego świata, a jury konkursu wyłoniło 30 najlepszych zespołów. Ich marsjańskie łaziki zmierzą się na pustyni w stanie Utah. Zawody odbędą się w dniach 2-4 czerwca w marsjańskiej stacji NASA Mars Desert Research Station.

Politechnika ŁódzkaDo 6 maja trwają zapisy na tegoroczny rajd zaplanowany w terminie 13-15 maja. Organizatorzy - Studencki Klub Turystyczny PŁazik - przygotowali w tym roku dwie trasy piesze, trzydniowe oraz jedną dwudniową. Są one przystosowane dla każdego, kto lubi piesze wędrówki po malowniczych szlakach Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych Już po raz czwarty Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi we współpracy z KAUS Urbino ma przyjemność zaprosić artystów i miłośników sztuki do udziału w Letnich Międzynarodowych Kursach Grafiki i Tkaniny Artystycznej PATA 2016.
Pomiędzy 18 a 30 lipca 2016 r. uczestnicy kursów będą mogli zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinach takich jak: techniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz sitodruku na kursie prof. Sławomira Ćwieka, unikatowy obiekt tkany na kursie prof. Włodzimierza Cygana, a także kaligrafia i typografia podczas zajęć prowadzonych przez dr hab. Łukasza Chmielewskiego.
Od 3 do 17 sierpnia 2016 r. kursanci będą zgłębiać tajniki druku wypukłego, druku wklęsłego oraz litografii na kursie prof. Krzysztofa Wawrzyniaka, druku na tkaninie pod kierunkiem prof. Krystyny Czajkowskiej, projektowania graficznego na kursie prof. Sławomira Kosmynki, a także tkaniny artystycznej i obiektu eksperymentalnego pod kierunkiem prof. Jolanty Rudzkiej Habisiak oraz instalacji interaktywnych na zajęciach prowadzonych przez prof. Danutę Wieczorek.

 

Więcej informacji

Szkola Filmowa Szkoła Filmowa w Łodzi zaprasza na 34. edycję Festiwalu Szkół Teatralnych! Na deskach Teatru Studyjnego i Teatru Nowego o festiwalowe laury, uwagę widzów i dobre słowo krytyków rywalizować będą studenci wydziałów aktorskich Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Filii we Wrocławiu oraz Szkoły Filmowej w Łodzi

 

Więcej informacji

Szkola Filmowa Celem konferencji „Polska animacja po 2000 roku" będzie debata o dzisiejszej kondycji zmarginalizowanego przez fabułę i dokument rodzaju filmowego o ogromnych walorach artystycznych i tradycji w polskiej kinematografii, czyli animacji. Konferencja będzie skupiać się na jego najnowszym rozdziale, napisanym już w XXI wieku. Konferencja będzie miała miejsce w PWSFTviT, 6 maja 20016, bud. Z (Hala filmowa).

 

Więcej informacji