Uniwersytet Łódzki Katedra Historii Języka Polskiego Uniwersytetu Łódzkiego oraz Zakład Historii i Pragmatyki Języka Polskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego zapraszają wszystkich zainteresowanych na konferencję naukową „Codzienność w mistrzowskim opracowaniu. W 100. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza”, która odbędzie się w dniach 16-18 maja 2016 r. w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 16/18.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi serdecznie zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 22 kwietnia 2016 roku (piątek) w godz. 10.00-18.00 i 23 kwietnia 2016 roku (sobota) w godz. 10.00-16.00.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Rektor Uniwersytetu Łódzkiego ogłasza II edycję konkursu o Nagrodę im. Pierwszego Rektora Uniwersytetu Łódzkiego Profesora Tadeusza Kotarbińskiego za wybitną pracę naukową z zakresu nauk humanistycznych.
Do konkursu może zostać zgłoszona praca spełniająca łącznie następujące wymagania:
1. została opublikowana w języku polskim lub języku podstawowym dla danej dziedziny przez wydawnictwo działające na rynku krajowym;
2. została opublikowana w 2015 roku i jest to jej pierwsze wydanie;
3. jest pracą z zakresu nauk humanistycznych.

Prace należy zgłaszać w terminie do dnia 15 kwietnia 2016 r. na adres:
Biuro Rektora Uniwersytetu Łódzkiego,
ul. Narutowicza 68, 90-136 Łódź

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Pod hasłem „Zacznij własny biznes w Łodzi” rozpoczęła się VIII edycja konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam pomysł na biznes” ogłoszona przez Prezydent Miasta Łodzi. W konkursie mogą wziąć udział osoby w wieku od 18 do 35 roku życia oraz początkujące firmy (działające nie dłużej niż 12 m-cy). Zgłoszenia można nadsyłać do 15 kwietnia. Aby wystartować w konkursie wystarczy zgłosić pomysł biznesowy za pomocą formularza dostępnego na stronie:

 

https://mlodziwlodzi.pl/inicjatywy/konkurs-na-biznesplan/formularz-zgloszeniowy/


a następnie opracować profesjonalny biznesplan i zaprezentować go przed Kapitułą Konkursu.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDr hab. inż. Łukasz Albrecht z Politechniki Łódzkiej otrzymał Medal Młodego Uczonego, ustanowiony przez Senat Politechniki Warszawskiej w 2007 roku. Wyróżnienie to przyznawane jest „za wybitne i uznane osiągnięcia w dziedzinie nauki i innowacji technicznej oraz inne wybitne osiągnięcia twórcze” uczonemu, który nie przekroczył 35 roku życia. Wręczenie Medalu odbyło się 22 marca podczas uroczystości w Politechnice Warszawskiej. Do tej pory Medal otrzymało 8 młodych naukowców.

 

Więcej informacji