Uniwersytet Łódzki Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej zaprasza na wykład pt. „Fale grawitacyjne – 100 lat po Einsteinie”, który wygłosi Profesor Bogusław Broda 24 maja br. o godz. 17:00 w Małej Auli WFiIS (ul. Pomorska 149/153). Wykład zainauguruje cykl pt. "Spotkania z fizyką i nie tylko, których celem jest przedstawienie zarówno najnowszych osiągnięć fizyki jak i jej ogromnego wpływu na technikę oraz rozumienie otaczającego nas świata.

 

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego od 19 maja 2016 roku działa Szkoła Giełdowa, czyli kurs „Podstawy inwestowania na giełdzie”. Jego uczestnicy zdobędą wiedzę na temat funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych oraz poznają narzędzia, które pozwalają na podejmowanie optymalnych decyzji inwestycyjnych.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaPolitechnika Łódzka otrzymała wczoraj prestiżowe logo HR Excellence in Research nadawane przez Komisję Europejską. Przyznane logo jest potwierdzeniem, że nasza uczelnia zapewnia naukowcom najlepsze warunki pracy stymulujące rozwój ich kariery -– mówi rektor prof. Stanisław Bielecki. Politechnika Łódzka, jest pierwszą uczelnią techniczną w kraju, która uzyskała certyfikat i trzecią w Polsce.

Politechnika ŁódzkaStudenci z Politechniki Łódzkiej po raz pierwszy wezmą udział w prestiżowych zawodach łazików marsjańskich University Rover Challenge w Stanach Zjednoczonych. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 60 drużyn z całego świata, a jury konkursu wyłoniło 30 najlepszych zespołów. Ich marsjańskie łaziki zmierzą się na pustyni w stanie Utah. Zawody odbędą się w dniach 2-4 czerwca w marsjańskiej stacji NASA Mars Desert Research Station.

Politechnika ŁódzkaDo 6 maja trwają zapisy na tegoroczny rajd zaplanowany w terminie 13-15 maja. Organizatorzy - Studencki Klub Turystyczny PŁazik - przygotowali w tym roku dwie trasy piesze, trzydniowe oraz jedną dwudniową. Są one przystosowane dla każdego, kto lubi piesze wędrówki po malowniczych szlakach Jury Krakowsko - Częstochowskiej.

 

Więcej informacji