Uniwersytet Łódzki 11 marca 2016 r. (piątek) na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Pomorskiej 171/173 w godzinach 14:00-17:00 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Łodzi w Szachach Błyskawicznych. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy chętni, studenci i pracownicy łódzkich wyższych uczelni. Zawody organizuje i przyjmuje zapisy Prawnicze Koło Szachowe UŁ: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Więcej informacji

Uniwersytet Łódzki 4 lutego (czwartek) 2016 r. z okazji obchodów Światowego Dnia Wyborów w godz. 15:00-17:00 w Sali Rady Wydziału Prawa i Administracji UŁ przy ul. Kopcińskiego 8/12 odbędzie się konferencja: W kręgu zagadnień wyborczych –dziesięciolecie „Studiów Wyborczych”. Wydarzenie organizują: Państwowa Komisja Wyborcza, Krajowe Biuro Wyborcze, Centrum Studiów Wyborczych UŁ oraz Centrum Studiów Wyborczych UMK.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaBudynek LabFactor otwiera swoje laboratoria dla wszystkich, którzy lubią nowoczesne technologie, pokazy i eksperymenty związane z wkraczaniem w erę zielonej gospodarki.


W piątek 5 lutego br. od godz. 10.00 do 14.00 można będzie zobaczyć najnowocześniejszą w Polsce bazę dydaktyczno – laboratoryjną, w której kształceni są przyszli specjaliści inżynierii na kierunkach związanych z nowoczesnym przemysłem oraz zaawansowanymi rozwiązaniami proekologicznymi.

 

Więcej informacji

Akademia Sztuk Pięknych W dniach 12-18 stycznia 2016 roku na pięciu wydziałach łódzkich uczelni odbędzie się cykl spotkań naukowych „Pomyśl o EXPO w Łodzi”. W konferencjach wezmą udział zagraniczni eksperci z dotychczasowych Wystaw EXPO (m.in. EXPO Mediolan 2015, EXPO Lizbona 1998, EXPO Saragossa 2008), a także przedstawiciele władz Miasta Łodzi, eksperci z Ministerstw oraz partnerzy projektu - Deloitte, PwC i KPMG.

Pomyśl o EXPO w Łodzi program cyklu

Uniwersytet Łódzki Test odbędzie się 9.12.2015 (środa) w salach komputerowych Uniwersytetu Łódzkiego – Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz Politechniki Łódzkiej.

Pula nagród do wygrania to 10.000 zł na wybrane certyfikacje, szkolenia oraz kursy językowe.

Rejestracja www.testIT.p.lodz.pl

Rejestracja trwa do 4 grudnia.

UWAGA: Spotkanie organizacyjno-informacyjne w sprawie testu odbędzie się 1 grudnia 2015 (wtorek) o godz. 12.00 w Małej Auli Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej UŁ.