Politechnika ŁódzkaŚwiatowej klasy autorytet w dziedzinie statystyki matematycznej, twórczyni szkoły zastosowań przemysłowych statystyki, prof. Ursula Gather rektor Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie odebrała we wtorek 10 listopada 2015 roku tytuł doktora honoris causa Politechniki Łódzkiej.

Laureatem tegorocznej nagrody Fundacji na rzecz Nauki polskiej został Prof. Stanisław Penczek z Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi za opracowanie teorii polimeryzacji z otwarciem pierścienia i jej wykorzystanie do syntezy polimerów biodegradowalnych.


Nagroda Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, zwana Polskim Noblem ma opinię najbardziej prestiżowego wyróżnienia naukowego w Polsce, przyznawana jest za szczególe osiągnięcia i odkrycia naukowe, które przesuwają granice poznania i otwierają nowe perspektywy badawcze, wnoszą wybitny wkład w postęp cywilizacyjny kraju.

Politechnika ŁódzkaW czwartek 15 października 2015 roku Instytut Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej organizuje seminarium jubileuszowe poświęcone 80. rocznicy urodzin prof. dr hab. inż. Jana Krysińskiego, wieloletniego Dyrektora Instytutu Maszyn Przepływowych, czterokrotnego Rektora i reformatora Politechniki Łódzkiej, Honorowego Obywatela Miasta Łodzi, Członka Rady ds. Szkolnictwa Wyższego i Nauki przy Prezydencie Miasta Łodzi, uhonorowanego m.in. 5 tytułami doktora honoris causa uczelni polskich i zagranicznych.

Sesja odbędzie się w siedzibie Instytutu Maszyn Przepływowych Politechniki Łódzkiej. Jej współorganizatorem jest Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej.

Imprezę patronatem objęła Ambasada Francji w Warszawie

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaW dniach 28-29 września 2015r. w Łodzi odbyła się konferencja naukowa 2nd Workshop on Progress in Bio- and Nanotechnology, której organizatorami byli Politechnika Łódzka i Technopark Łódź.


Wydarzenie to było okazją do wysłuchania światowej sławy specjalistów. Lista zaproszonych wykładowców obejmowała naukowców pochodzących z łódzkich uczelni, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN w Łodzi oraz wiodących ośrodków badawczych w Polsce, Europie i USA.

www.p.lodz.pl

Politechnika ŁódzkaW dniu uczelnianej inauguracji, 6 października 2015 r. odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Łódzkiego Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Kampus Politechniki Łódzkiej (ŁACSD).


Wzdłuż Al. Politechniki, w kampusie B uczelni powstaje wielofunkcyjny, jeden z największych ośrodków sportowych w Łodzi, z pierwszym w mieście i jedynym w regionie basenem olimpijskim. Miejscem, w którym odbyła się uroczystość jest „surowa" jeszcze niecka basenu olimpijskiego.

www.p.lodz.pl