Katedra Kompozycji Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi zaprasza uczniów średnich szkół muzycznych w Polsce do udziału w konkursie dla młodych kompozytorów. Przedmiotem konkursu jest utwór solowy lub kameralny spełniający wymogi określone w regulaminie.

Więcej infromacji

Politechnika ŁódzkaStudenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR z Politechniki Łódzkiej, w skład którego wchodzi drużyna Raptors - konstruktorzy łazika marsjańskiego, kończy rok 2016 jeszcze jednym sukcesem. Reprezentanci Koła zakwalifikowali się do finałów jednego z najbardziej prestiżowych konkursów robotów mobilnych na świecie - Mohamed Bin Zayed International Robotics Challenge. W marcu 2017 r. studenci pojadą z łazikiem do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaDwa projekty zostały zakwalifikowane do finansowania w programie TANGO. W drugiej edycji konkursu dofinansowanie otrzyma 26 najlepszych projektów, spośród 119 zgłoszonych do oceny.

Wysoko, na drugim miejscu ex aequo, został sklasyfikowany projekt pt. Opracowanie technologii nowoczesnego ubioru ochronnego dla noworodków urodzonych przedwcześnie w oparciu o układy warstwowe zgłoszony przez zespół prof. Izabelli Krucińskiej z Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów. Równie wysoko, na miejscu czwartym ex aequo, jest projekt pt. Opracowanie technologii druku organicznych diod elektroluminescencyjnych. Projekt będzie realizowany przez Katedrę Fizyki Molekularnej kierowaną przez prof. Jacka Ulańskiego, a głównym wykonawcą będzie dr inż. Beata Łuszczyńska.


TANGO to wspólne przedsięwzięcie Narodowego Centrum Nauki (NCN) i Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR). Celem programu jest ułatwienie jednostkom naukowym wprowadzanie na rynek nowoczesnych technologii, produktów i usług oraz wzmocnienie współpracy naukowców z przedsiębiorcami.

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaMiędzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge 2016 odbędą się 19 listopada (sobota) w Manufakturze. Organizatorzy, koło naukowe SKaNeR z PŁ. W zawodach zmierzą się roboty stworzone przez studentów, licealistów oraz pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy.

 

Więcej informacji

Politechnika ŁódzkaProf. Andrzej Górak z Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej został członkiem zwyczajnym Niemieckiej Akademii Nauk i Techniki - "Acatech".


Profesor Górak jest obecnie jedynym Polakiem w prestiżowym gronie naukowców Akademii, która liczy 465 członków, w tym kilkunastu zagranicznych. Jest także laureatem nagrody im. Krischbauma, przyznawanej raz na cztery lata przez Zrzeszenie Niemieckich Chemików za wybitne osiągnięcia naukowe. Za organizowanie współpracy naukowej między Polską i Niemcami został odznaczony Orderem Zasługi Polski i Niemiec.

 

Więcej informacji