W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 137/139 odbyło się spotkanie wigilijne Klubu Akademickiego.

Uroczysty koncert kolęd wykonali dla nas wyjątkowi goście: grupa siedemnaściorga dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zgierzu pod kierownictwem p. Małgorzaty Komorowskiej.

Gościem listopadowego spotkania w Klubie Akademickim był prof. dr hab. Roman Goś z Kliniki Okulistyki i Rehabilitacji Wzrokowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi, który wygłosił wykład pt. "Jaskra – jak zapobiegać, rozpoznawać i leczyć".

Spotkanie odbyło się w poniedziałek 17 listopada 2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Podczas spotkania inaugurującego nowy rok działalności Klubu Akademickiego odbył się uroczysty koncert. Z okazji Jubileuszu 90-tych urodzin, koncert ten, w wykonaniu studentów z Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, poświęcony został prof. dr hab. Jerzemu Kroh, czł. rzecz. PAN, Prezesowi Honorowemu Klubu.

Program uroczystości, podczas której m.in. wysłuchaliśmy piosenek Wojciecha Młynarskiego, przygotowała Agnieszka Greinert, natomiast studentom akompaniowali Tomasz Walczak oraz Marcin Janiszewski.

Uroczystość odbyła się w środę 22 października 2014 r. o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi (Klub Nauczyciela, I piętro) przy ul. Piotrkowskiej 137/139.

P6262455W dniu 26 czerwca br. odbyła się trzecia sesja wyjazdowa szklakiem zabytków Sztuki Romańskiej w Ziemi Łódzkiej. Tym razem wysłuchamliśmy referatu i poznaliśmy Kościół św. Idziego z XI wieku w Inowłodzu. Zwiedziliśmy również ruiny zamku z czasów Kazimierza Wielkiego i Szaniec Hubala w pobliskim Anielinie.

 

Zapraszamy do Galerii

P5192344Gościem majowego spotkania w Klubie Akademickim była prof. nadzw. dr Jadwiga Sójka-Ledakowicz, Dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, która wygłosiła wykład pt. Włókiennicze materiały barierowe chroniące człowieka przed szkodliwym oddziaływaniem środowiska. Spotkanie odbyło się w poniedziałek 19 maja 2014 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

 

Zapraszamy do Galerii