Gościem kwietniowego spotkania w Klubie Akademickim była dr Hanna Krajewska, Dyrektor Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, która wygłosiła wykład pt. Polscy odkrywcy Syberii na przykładzie Benedykta Dybowskiego. Spotkanie to odbyło się w środę, 25 kwietnia 2012 r., o godz. 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Podczas marcowego spotkania w Klubie Akademickim gościliśmy prof. dr. hab. Jerzego Bodalskiego, wybitnego pediatrę oraz znanego w świecie hodowcę liliowców, który zaprezentował nam niezwykły wykład pt. Nie tylko o medycynie…. Spotkanie to odbyło się w czwartek, 22 marca 2012 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Lutowe spotkanie członków Klubu Akademickiego miało charakter szczególny, bowiem w całości poświęcone było myślistwu. Specjalny wykład pt. Święty Hubert – patron myśliwych wygłosił Prezes naszego Klubu – prof. dr hab. Hieronim Bartel. Tradycyjną uroczystość uświetnił występ zespołu sygnalistów myśliwskich „Hubertusy” ze Świnic Warckich pod kierunkiem Romana Dobieckiego oraz odświętna biesiada myśliwska. Spotkanie miało miejsce 16 lutego 2012 r., o godz. 17.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Gościem styczniowego spotkania w Klubie Akademickim był łódzki poseł na Sejm RP – John Godson, który wygłosił prelekcję na temat planów i strategii rozwoju naszego miasta. Spotkanie to odbyło się w środę, 1 lutego 2012 r., o godz. 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Uroczyste spotkanie wigilijne w Klubie Akademickim, uświetnił występ studentów I roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zespół studentów, pod kierunkiem prof. Barbary Panek zaprezentował  repertuar najpiękniejszych polskich kolęd. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 19 grudnia 2011 r. o godzinie 17.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.