Lutowe spotkanie Klubu Akademickiego tradycyjnie poświęcone było myślistwu. Wspólną prezentację pt. Ambony – cztery pory roku, obrazy i muzyka przedstawili: prof. dr hab. Hieronim Bartel – Prezes Klubu (zdjęcia) oraz prof. Włodzimierz Jakiel (akordeon). Po wystąpieniu odbyła się uroczysta biesiada myśliwska. Spotkanie to odbyło się w środę, 16 lutego 2011 r. o godzinie 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Na pierwszym w 2011 roku spotkaniu w Klubu Akademickiego gościliśmy prof. dr hab. Jolantę Zawilską z Centrum Biologii Medycznej PAN w Łodzi, która wygłosiła wykład pt. Nowe związki, stare problemy: dopalacze i leki OTC o działaniu odurzającym. Spotkanie odbyło się w środę, 26 stycznia 2011 r. o godzinie 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

W grudniu odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne członków naszego Klubu. Specjalnym gościem był Chór Maria Vitae, który wykonał wyjątkowy repertuar pieśni bożonarodzeniowych. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 20 grudnia 2010 r. o godzinie 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Podczas listopadowego spotkania członków Klubu Akademickiego gościliśmy prof. dra hab. Zbigniewa Lwa Starowicza, powszechnie znanego i cenionego seksuologa, który wygłosił wykład pt. Kontrowersje współczesnej seksuologii. Spotkanie odbyło się w piątek, 3 grudnia 2010 r. o godzinie 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Gośćmi październikowego, pierwszego w nowym roku akademickim spotkania Klubu Akademickiego, byli artyści z Akademii Muzycznej K. i G. Bacewiczów w Łodzi, którzy przygotowali dla niezwykły koncert. Spotkanie odbyło się w czwartek, 7 października 2010 r. o godzinie 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.