Uroczyste spotkanie wigilijne w Klubie Akademickim, uświetnił występ studentów I roku Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Zespół studentów, pod kierunkiem prof. Barbary Panek zaprezentował  repertuar najpiękniejszych polskich kolęd. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 19 grudnia 2011 r. o godzinie 17.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Podczas listopadowego spotkania członków naszego Klubu gościliśmy prof. dr. hab. Andrzeja Radka, kierownika Kliniki Neurochirurgii i Chirurgii Nerwów Obwodowych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, który wygłosił wykład pt. Kręgosłup na całe życie. Zespoły bólowe kręgosłupa. Czy musimy cierpieć? Spotkanie odbyło sięw poniedziałek, 28 listopada 2011 r. o godz. 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

W czerwcu 2011 roku członkowie oraz sympatycy Klubu Akademickiego, wzięli udział w atrakcyjnym i interesującym spotkaniu wyjazdowym. Tym razem zwiedziliśmy Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach oraz położone w bezpośrednim sąsiedztwie interesujące obiekty zabytkowe, między innymi pałac Rembielińskich w Krośniewicach oraz zabytkowy dworek w Błoniu k. Krośniewic – miejsce urodzenia gen. Władysława Andersa. Wyjazd odbył się 21 czerwca 2011 r.

Podczas majowego spotkania w Klubie Akademickim gościliśmy prof. dra hab. Zbigniewa Lwa Starowicza, wybitnego polskiego seksuologa, który wygłosił wykład pt. Kontrowersje współczesnej seksuologii. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 16 maja 2011 r. o godzinie 18.00 w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.

Gościem kwietniowego spotkania Klubu Akademickiego był prof. dr hab. Stanisław Nicieja, polski historyk i historyk sztuki XIX i XX wieku, który wygłosił wykład pt. Fenomen Lwowa w kulturze polskiej i europejskiej. Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 4 kwietnia 2011 r. o godzinie 18.00, w siedzibie Oddziału PAN w Łodzi.